Організаторів фінансової піраміди B2B Jewelry відправили під цілодобовий домашній арешт

Трьом організаторам фінансової піраміди B2B Jewelry повідомлено про підозру, двох з них суд відправив під цілодобовий домашній арешт. Про це повідомляється на сайті СБУ.

«Організатору піраміди, керівнику і головному бухгалтеру повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 222, ч. 3 ст. 209 (вчинення злочину групою осіб, шахрайство з фінансовими ресурсами, легалізація відходів – Ред.) Кримінального кодексу України. Двом фігурантам обрано запобіжні заходи у вигляді цілодобового домашнього арешту, розгляд запобіжного заходу бухгалтеру відбудеться 09 вересня 2020 року », – йдеться в повідомленні.

Уточнюються, що магазини мережі продовжують працювати, щоб інвестори мали можливість обміняти вже придбані цінні папери на гроші або продукцію.

За даними слідства, до створення фінансової піраміди причетні більше 20 чоловік і більше ста підконтрольних юридичних осіб. Учасники злочинної схеми збирали гроші громадян, в тому числі з використанням банківських рахунків благодійної організації, нібито для інвестування в нефінансова установа для отримання великих доходів. Надалі організатори схеми заволодівали цими засобами шахрайським шляхом.

За час роботи піраміди організатори з метою легалізації коштів придбали один з островів Дніпровського каскаду з об’єктами нерухомості, 18 елітних позашляховиків вартістю понад 100 тисяч доларів США кожен, коштовності, інше рухоме і нерухоме майно орієнтовною вартістю понад 250 млн доларів США.

Під час проведених 48 обшуків в Київській, Вінницькій областях та в Одесі вилучено комп’ютери і мобільна техніка, подарункові сертифікати, документи про діяльність проекту, а також інші предмети і речі, які мають доказове значення.

Джерело: