Названо головне правило в’їзду в Україну для іноземців в умовах пандемії Covid-19

Після того, як глава МОЗ Максим Степанов пояснив нові правила в’їзду в країну осіб з країн «червоною карантинної зони», Держприкордонслужба України так само роз’яснила правила в’їзду і проходження самоізоляції в період пандемії Covid-19.

Головна вимога – в’їзд в Україну дозволений тільки при наявності поліса страхування. Про це повідомляє прес-група Державної прикордонної служби.

«Отже, згідно з вимогами Постанови Кабміну №641 від 22 липня 2020 року Держприкордонслужба буде відмовляти у пропуску в Україну іноземцям та особам без громадянства без наявності поліса страхування, що покриває витрати на лікуванням Covid-19. Така вимога не стосується окремих категорій іноземців, які чітко визначені Постановою №641 », – уточнили в прес-групі.

Так само рішенням уряду визначені категорії осіб, які обов’язково підлягають самоізоляції – це особи, які перетинають державний кордон і прибувають з держав з широким розповсюдженням Covid-19 (виняток становлять окремі категорії громадян). Такі мандрівники зобов’язані встановити і активувати мобільний додаток «Дій дому», а в разі неможливості його застосування – відправитися на обсервацію.

Самоізоляція або обсервація особи в зв’язку з перетином державного кордону припиняється в разі отримання ним негативного результату ПЛР-тесту, який був проведений відразу після перетину державного кордону або не пізніше ніж за 48 годин до перетину.

«У той же час, звертаємо особливу увагу, що правило припинення самоізоляції особи не стосується порядку перетину державного кордону. Тобто, при перетині кордону активація мобільного додатка “Дій дому» є обов’язковою, а скористатися результатами ПЛР-тесту, зробленого, в тому числі не пізніше ніж за 48 годин до моменту перетину кордону, з метою припинення самоізоляції, можна вже після перетину кордону » , – уточнили прикордонники.

Крім того, на території України на період дії карантину забороняється перетин контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях, Автономній Республіки Крим та м.Севастополя та виїзду з них іноземцям та особам без громадянства без наявності поліса страхування, що покриває витрати, пов’язані з лікуванням Covid-19, і діє на весь термін перебування в Україні.

Джерело: