«Хотіли достукатися»: В Білорусі пояснили, чому на держтелебаченні назвали Україну «колишньою УРСР»

«Перейменування» України, Польщі та Литви на державному телебаченні Білорусі стало відповіддю на невизнання ними Олександра Лукашенка президентом Білорусі, а також бажанням підкреслити «наше спільне славне минуле». Про це заявив глава державного Білоруського союзу журналістів Андрій Кривошеєв, повідомляє TUT.by.

На думку Кривошеєва, підписання Україною, Польщі та Литви назвами, які вони носили за часів СРСР, з приставкою «колишні», «підкреслювало спільну спадщину, час, коли в цих країнах створювалися ключові об’єкти промисловості, інфраструктура портів, доріг, житлових кварталів. Час, коли у нас було спільне соціальне і культурне простір ».

При цьому він не приховує, що ці титри стали відповіддю на заяви країн-сусідів Білорусі.

«Білорусам останнім часом дивно чути з боку близьких нам республік вкрай недружню риторику. Наприклад, заяви про визнання або невизнання, особливо в тих питаннях, які не стосуються, або не повинні стосуватися наших партнерів. Вважаю, що такими ностальгічними титрами головні телеканали Білорусі вирішили достукатися до наших колег на заході і півдні », – вважає Кривошеєв.

Він також зазначив, що судячи з гострої реакції в названих країнах, ініціаторів перейменування «дійсно почули».

Джерело: