Хорватія продовжила дію обмежень на в’їзд українців до країни до 15 серпня

Влада Хорватії ухвалили рішення продовжити чинні правила в’їзду для українських туристів до 15 серпня.

Про це в п’ятницю, 31 липня повідомив посол України в Хорватії Василь Кирилич в своєму Twitter.

«До уваги громадян України! 31.07. Хорватія продовжила до 15.08.20 діючі умови в’їзду іноземців в країну. Українці і далі будуть в’їжджати в Хорватію на нинішніх умовах », – написав дипломат.

Так, в Хорватію без перешкод можуть потрапити такі категорії громадян:

працівники медичних установ, медичні дослідники і співробітники, фахівці з догляду за особами похилого віку та особи, яким необхідна термінова медична допомога
перевізники товарів та інші представники транспортних служб з урахуванням необхідності
особи, які слідують транзитом
особи, які їдуть з туристичною метою (при наявності підтвердження резервації готелю / апартаментів) або з робочих питань (лист-підтвердження від працедавця), або які мають інший економічний інтерес (договір про співпрацю, запрошення на бізнес-конференцію)
особи, які їдуть з метою навчання або мають інші невідкладні особисті обставини (хвороба, смерть родича)
Особи, які в’їжджають до Республіки Хорватія з туристичною метою, або інший діловою метою і заради навчання, можуть в’їхати в Хорватію без обов’язкової 14-денний самоізоляції, при пред’явленні негативного результату ПЛР-тесту на SARS-CoV 2, який зроблений не пізніше ніж за 48 годин (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на прикордонний перехід) або із зобов’язанням пройти 14-денну самоізоляцію при відсутності ПЛР-тесту.

Якщо з якихось причин з моменту забору матеріалу і отримання негативного результату ПЛР-тесту на SARS-CoV-2 до моменту перетину туристом хорватської кордону минув 48 годин і довідка недійсна для в’їзду в Хорватію, то туристам можуть дати дозвіл на в’їзд в країну при умови проходження самоізоляції до моменту здачі і отримання негативного результату чергового ПЛР-тесту на SARS-CoV-2 на території Хорватії за їх рахунок.

Громадяни України, які мають дійсний дозвіл на проживання в країнах ЄС не вимагають проходження 14-денний самоізоляції чи пред’явлення ПЛР-тесту при в’їзді в Хорватію.

Громадяни України мають право на транзитний проїзд по території Хорватії без пред’явлення негативного результату ПЛР-тесту на SARS-CoV-2 і при наявності підтвердження, що наступна країна проходження дозволить їх в’їзд, і за умови, що транзит через Хорватію є найшвидшим маршрутом (до 12 годин їзди).

При наявності підстави для в’їзду в Хорватію необхідно зареєструвати свій намір на сайті МВС Хорватії https://entercroatia.mup.hr/ і роздрукувати реєстраційний номер заявки – таке підтвердження прискорить перетин кордону, проте не є дозволом на в’їзд від міністерства внутрішніх справ Хорватії.

Хорватия продлила действие ограничений на въезд украинцев в страну. Скриншот: Кирилич в Фейсбук

Джерело: