У Шостці з колишньої колонії створять заповідник

Вчора, 14 липня, до Шостки завітав голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович. Разом із міським головою Шостки Миколою Ногою та місцевими експертами обговорили подальші кроки у розбудові державного історико-архітектурного заповідника «Державотворці Сіверщини».

Ідеться про створення заповідника на місці Гамаліївського монастиря, в якому розташована усипальниця членів родини гетьмана Скоропадського.

Нагадаємо, у 1956 році Гамаліївський монастир оголошено пам’яткою архітектури республіканського значення, але 1962 року Сумський облвиконком передав колишню обитель Міністерству внутрішніх справ, яке переобладнало її під виробничо-виховну установу суворого режиму утримання. За часів Незалежності України тут розташовувалась Шосткінська виправна колонія № 66, де відбували покарання засуджені уперше за тяжкі злочини. Кілька років тому колонію закрили у зв’язку з реорганізацією пенітенціарної служби.

У червні 2019 року  у монастирі заснували Державний заповідник «Державотворці Сіверщини».

Під підлогою монастиря, яка вже вкрита сучасною плиткою, знаходяться сім поховань роду Скоропадських, у тому числі і Петра — батька останнього гетьмана України Павла Скоропадського. 1918 року він взяв владу і проголосив Україну  гетьманською державою, але гетьманат існував недовго.

Від поховань роду Скоропадських вціліло лише три надгробки. Куди зникли решта поховальних плит і чи є там досі труни з тілами, ніхто достеменно не знає.

Джерело: