У Березівської ОТГ з’явилися власні герб і прапор

Ескізи офіційних символів громади депутати затвердили на сесії Березівської сільської ради.

Основою герба є геральдичний щит, заокруглений знизу. Він розділений на чотири частини по діагоналі: верхня – синя, нижня – зелена, права і ліва – пурпурні. Синій колір символізує славу, честь і вірність. Зелений – мир, стабільність, родючість землі і мудрість. Пурпурний – традиційний для козацьких прапорів – символізує гідність, силу і могутність.

У верхній частині на поле синього кольору вміщено зображення сакральної споруди, яке символізує духовність краю. Справа на пурпуровому – козак з мушкетом, зображення якого є на гербах Війська Запорізького, гетьманської України, а також на проекті герба і печатки Української держави 1918 року, створених Георгієм Нарбутом, основоположником української графіки, уродженцем с. Нарбутівка. Воїн уособлює козацькі витоки історії сіл ОТГ. Зліва зображена ліра – символ поетів, музикантів. У нижній частині на поле зеленого кольору зображено коровай на вишитому рушнику – символ гостинності і благополуччя.

Щит вписаний в декоративний картуш. На ньому зображений 8 листя берези, які уособлюють 8 колишніх сільських рад, що увійшли до складу ОТГ з адміністративним центром у Березі, і 8 класів пшениці, підкреслюють єдність цих територій, повноту життя і майбутнє. Колоски пшениці і листя берези, перевиті жовто-синьою стрічкою, відображає державну символіку. Під щитом на жовто-синій стрічці розміщено напис «Березовська громада». Картуш увінчує корона з колосків пшениці, що символізує сільський статус громади.

Поєднання кольорів прапора символізує також славу, честь, мир, стабільність, багатство, гідність, силу і могутність.

Нагадаємо, Березовська ОТГ, що на Глухівщині, стала першою об’єднаної громадою на Сумщині. Вона утворилася 5 років тому.

Джерело: