Нардеп Ігор Васильєв закликав жителів Сумщини зберігати спокій і не піддаватися паніці

Загострення конфлікту з Росією та загроза повномасштабного наступу. Такі висловлювання вже кілька місяців лунають від українських та світових експертів і політиків. Якою зараз є ситуація на кордоні Сумської області із країною-агресором та чи занепокоєні сумчани вірогідністю нового нападу?

В інформаційному просторі дедалі активніше обговорюють ймовірність вторгнення Росії в Україну. Міжнародні ЗМІ публікують плани наступу та схеми розташування російських військ.

Сумська область має кордон із країною-агресором протяжністю понад 560 км, тому місцеві неабияк занепокоєні ситуацією:

“Дуже велике побоювання, дуже. Я зовсім не довіряю Росії “

“По телевізору показують, що війна почнеться, тому й переживаємо”

“Якщо почнеться повномасштабне вторгнення, звісно, будуть великі втрати” – так говорять опитані  кореспондентами СТС сумчани на вулицях міста.

Є й ті, хто виключає загрозу нападу на Україну:

“Ми не піддаємось паніці. Потрібно завжди зберігати спокій”

“Я буду сподіватися, що президент щось зробить для того, щоб ми залишилися у безпеці, і нам не доведеться збирати рюкзаки…”

“Будемо сподіватися, що Путін не піде. Тому що це буде страшне кровопролиття”.

Те, що панікувати зарано, вважає і нардеп від Сумщини Ігор Васильєв:

“На кордоні з РФ на сьогодні налічується близько 130 тисяч військового контингенту. До відома, минулого квітня їх було 126 тисяч, отже, ми бачимо, що ситуація контрольована, і майже не змінюється за останній час”.

Якщо ж ситуація на кордоні з областю загостриться, про це одразу ж проінформують.

“З міністром оборони Олексієм Рєзніковим ми домовилися про те, щоб комунікація між Міноборони та областю була швидкою, та ми могли вчасно інформувати населення Сумської області про всі можливі ризики”, – говорить Ігор Васильєв.

До контролю за подіями долучається і нардеп.

“З наступного тижня я вже буду працювати на окрузі. Заплановані зустрічі з керівництвом області, з людьми для того, щоб самому переконатись, що ситуація дійсно контрольована, і все спокійно”, – запевняє Ігор Васильєв.

Подробиці – у сюжеті на телеканалі СТС: