Жванія розповів, як Порошенко і Турчинов організовували викрадення активістів на Майдані

Екс-депутат Верховної Ради Давид Жванія, який в 2014 році входив в близьке коло соратників Петра Порошенка, заявив, що екс-президент для дестабілізації ситуації в країні готовий на все. Саме він в 2013-2014 роках організував серію викрадень і побиттів активістів. Тому Жванія закликає Володимира Зеленського не ігнорувати його визнання у злочинах, які здійснював, входячи в близьке коло Порошенко.

Про це Жванія заявив в своєму блозі на YouTube.

«Я записав вже кілька зізнань у скоєнні злочинів разом з Петром Порошенком, Олександром Турчиновим та іншими членами ОЗУ. Але ці визнання ігнорує член Вашої команди – генеральний прокурор України Ірина Венедиктова. Вона робить вигляд, що нічого не відбувається. Я записую це звернення до Вас, щоб сказати, що така позиція – помилка. Не тільки з точки зору справедливості, а й з точки зору інтересів країни і Ваших особистих інтересів », – сказав Жванія, звертаючись до президента Володимиру Зеленському.

Жванія підкреслив, що його застереження почали збуватися – Петро Порошенко розгойдує ситуацію в країні.

«Пане президенте, Ваше найближче оточення вже відкрито звинуватили в роботі на Кремль. Зараз все порохоботи – а я знаю цих людей, я сам на прохання Порошенка деякий час їх фінансував – звинувачують Вашу команду в зраді. Потім вони покличуть людей на вулиці, і Ви вже не будете знати, що робити. Петро Порошенко майстер створення криз і провокацій, він кращий фахівець в Україні. Я вже розповідав, як він дуже спритно режисирував різні ситуації під час Майдану », – заявив екс-нардеп.

За його словами, заради досягнення своєї мети Порошенко ніколи ні перед чим не зупинявся: щоб підігріти ненависть людей до Януковича, саме Порошенко і Турчинов організували серію побиття і викрадень активістів. З боку Порошенка ці акції координував Віталій Ярема.

«Вони 25 грудня 2013 організували побиття Тетяни Чорновол. Це було зроблено просто заради того, щоб не дати затихнути Майдану, щоб люди не почали розходитися », – сказав Давид Жванія.

За його даними, з цією ж метою 21 січня 2014 року було викрадено Ігор Луценко і Юрій Вербицький (учасник євромайдан – Ред.).

«У січні ситуація вже дуже загострилася, і їх було вирішено вбити. Для Ігоря Луценка все закінчилося благополучно тільки з тієї причини, що його вітчим, колишній глава НБУ Стельмах, здогадуючись, хто стоїть за викраденням, обдзвонював всіх лідерів опозиції і просив за пасинка. Порошенко тоді особисто дав команду відпустити його – у нього були якісь свої зобов’язання перед Стельмахом. За Вербицького ніхто не дзвонив – його принесли в жертву амбіціям Порошенко », – розповів колишній депутат.

За його словами, тоді ж, щоб підсилити ефект, було організовано викрадення Дмитра Булатова (лідер Автомайдану – Ред.).

«Однак у цьому випадку ніякого викрадення не було. Булатов працював на Порошенко. Булатов – найнятий Порошенко негідник, який забирав собі гроші, які прості українці здавали на Автомайдан. Але крім того, Булатов погодився за гроші брати участь в інсценуванні свого викрадення. Це була просто піар-акція », – розповів Жванія.

На його думку, генпрокурор Ірина Венедиктова повинна взяти до уваги його словами і «покласти край діяльності цієї ОЗГ».

«Порошенко заради особистої влади не зупиниться ні перед чим. Він зруйнує країну тільки заради того, щоб сісти в Ваше крісло. Володимир Олександрович, не чекайте цього – дійте. Я готовий Вам допомагати – я готовий давати свідчення », – підсумував Жванія.

Джерело: