Жванія розповів, як передавав 5 млн євро хабара єврочиновнику за підтримку Порошенка на виборах 2014

Екс-нардеп Давид Жванія, який в 2014 році був соратником Петра Порошенка, заявив що екс-президент і його команда прийшли до влади виключно, щоб збагатитися. А за підтримку кандидатури Порошенка з боку Євросоюзу він сам через тодішнього посла України в ФРН Павла Клімкіна передавав єврочиновникам хабар в розмірі 5 мільйонів євро.

Відео з такою заявою Жванія оприлюднив в YouTube.

«У країні проходить повзучий реванш, рейтинг Зеленського падає, і до влади знову рветься Порошенко і його оточення. Я не можу на це спокійною дивитися. Тому я вирішив попередити громадян України, щоб вони не робили помилок. Вони не зробили помилку, коли голосували проти Порошенка », – сказав Жванія.

За словами екс-нардепа, Порошенко і його оточення – «це злочинне угруповання, яке з самого початку брала участь в Майдані лише заради захоплення влади і особистого збагачення».

«Я також входив в цю групу, яка захопила владу в 2014 році на хвилі народних протестів. Ми фінансували Майдан, ми підігрівали протестні настрої в ЗМІ. Ми зривали мирні ініціативи влади, вели сепаратні переговори з депутатами Партії Регіонів, вели переговори з іноземними посольствами. У цю групу входили: Мартиненко, Порошенко, Турчинов, Яценюк, Кличко. Кожен з яких долучив свою угруповання. Турчинов, наприклад, привів Пашинського і Парубія », – повідомив Давид Жванія.

Також він заявив, що особисто готовий дати свідчення органам слідства. В тому числі, розповісти, як він і міністр закордонних справ Клімкін брали участь в передачі 5 мільйонів євро через посольство України в Німеччині для одного високопоставленого в той час єврочиновника з метою забезпечення підтримки Порошенко в якості кандидата на пост президента України з боку ЄС.

За інформацією екс-депутата, Порошенко за час перебування при владі отримав корупційним шляхом приблизно 4 мільярдів доларів, і гроші переведені в офшори.

Крім того, за словами Жванії, Порошенка сьогодні, напередодні місцевих виборів, може спробувати балотуватися в мери Києва, так як цю посаду він просив ще у Януковича.

Жванія також заявив, що подавав позов до Окружного адмісуд Києва на заборону виїзду з країни колишнім представникам влади.

За його словами, він не відкликав цей позов, як стверджує зараз НАБУ, хоча на нього чинили сильний тиск Порошенко і його оточення.

Джерело: