«Живуть в повній невизначеності»: Зеленський схвалив держпідтримку сфери культури

Президент Володимир Зеленський підписав прийнятий Верховною Радою закон про підтримку сфери культури, завдяки якому креативної індустрії буде надана підтримка під час карантину.

Про це повідомляє Офіс глави держави.

За його словами, закон щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого і середнього бізнесу в зв’язку з дією карантину повинен допомогти установам культури, які сильно постраждали від обмежувальних заходів.

«Креативні індустрії, установи культури – серед тих, хто найбільше постраждав від карантину. Адже їх діяльність зупинилася майже повністю, і зараз вони живуть в повній невизначеності. Це цілі сфери економіки, які сьогодні перебувають на межі виживання. Вони також платять податки і дають людям робочі місця, тому вимагають не меншою підтримки, ніж традиційні галузі бізнесу », – сказав Зеленський.

Даним законом надається можливість установам культури зменшити плату за оренду майна, якщо вони не мали можливості використовувати його через карантин.

Одним з найважливіших моментів є держпідтримка кінематографії в формі надання державної субсидії на розвиток кінопроектів. Відзначається, що для національних ігрових, анімаційних, документальних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських), телевізійних фільмів, серіалів і фільмів-дебютів вона може бути в обсязі до 100% включно загальної кошторисної вартості.

До кінця цього року телерадіоорганізації і провайдери програмної послуги, які використовують радіочастотний ресурс, звільняються від оплати 50% вартості послуг Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Кабінету міністрів доручено за місяць після вступу в силу цього закону розробити і затвердити порядок і умови надання субсидій кінематографії на зйомки фільмів. Також уряд має затвердити перелік платних послуг, які можуть надаватися державними і комунальними закладами культури, які не є орендою.

Джерело: