Жителям Техасу рекомендують не пити воду з-під крану через паразита, який пожирає людський мозок

В американському штаті Техас влада звернулася до жителів із закликом не пити водопровідну воду, так як в ній був виявлений мікроб Неглерія Фоулера (Naegleria fowleri – Ред.), Що вражає головний мозок.

Про це в суботу, 26 вересня, інформує прес-служба Техаської комісії з навколишнього середовища.

«Управління водного господарства було поінформовано про потенційний наявності неглеріі Фоулера в системі водопостачання», – йдеться в повідомленні відомства.

Розпорядження про заборону на використання водопровідної води буде діяти у всіх районах штату, крім одного. Зараз фахівці перевіряють водосховища на наявність бактерії. При цьому влада штату поки не називають термін закінчення робіт. Чиновники рекомендують використовувати водопровід тільки для туалету.

Варто зазначити, що мова йде про перевірку факту наявності мікроба в основному джерелі водопостачання штату Техас, річці Бразос, яка є однією з найбільших в США.

Неглерія Фоулера – одноклітинний організм, який здатний вразити головний мозок і викликати менінгоенцефаліт. Він потрапляє в організм людини через ніс. Вперше від наслідків, викликаних зараженням, померли кілька людей в 2011 і 2013 роках в штатах Арізона і Луїзіана.

Деякі паразитологи стверджують, що потепління клімату на планеті може привести, або вже призводить, до розмноження амеб-паразитів, в тому числі і неглеріі. Є дослідники, які не згодні з цією теорією.

Жителям Техаса рекомендуют не пить воду из-под крана из-за амебы-паразита, съедающего головной мозг. Скриншот: Twitter

Джерело: