Жертва зґвалтування в Кагарлику вперше вийшла до ЗМІ

Сьогодні, 25 червня, відбулася прес-конференція за участю жертви зґвалтування в Кагарлику Нелі Погребицької і її нових адвокатів. Рівно місяць тому стало відомо, що поліцейські місцевого райвідділу Київської області душили і дев’ять годин ґвалтували дівчину.

Нардеп від фракції «Голос» Олександра Устинова, яка теж була присутня на брифінгу, заявила про те, що справу намагаються спустити на гальмах. Як обгрунтування вона заявила, що держава надала постраждалій адвоката. За її даними, цей юрист – знайомий заступник голови МВС Антона Геращенко, і він за три тижні не ознайомився з матеріалами справи, не надав Нелі Погребицькій юридичну допомогу.

Також, за словами Устинової, нові адвокати постраждалої попросили цілодобову охорону для Нелі, так як вона побоюється за своє життя. У МВС же, зазначила нардеп, запропонували видати тривожну кнопку. Однак якщо у жертви зґвалтування будуть підстави на неї натиснути, поліцейським до неї доведеться їхати за 130 кілометрів.

Адвокати потерпілої додали, що на сьогоднішній день є результати тільки двох ключових експертиз (проведено більше п’яти). Юристи доповнили, що для них дуже важливо отримати всі результати. В кінці липня відбудеться новий суд у міру запобіжного заходу для обвинувачених. Якщо висновків всіх експертиз не буде, це може вплинути на рішення судді (утримання під вартою можуть змінити на більш легку міру, – Ред.) За словами захисту, одному з підозрюваних – Миколі Кузів – змінили підсудність. Тепер йому інкримінують тортури, а перевищення службових повноважень викреслено. Адвокати будуть клопотати про перекваліфікацію справи до первісного варіанта.

Окремо юристи сказали, що будуть наполягати на додаванні другої постраждалої – молодшої сестри Нелі Алли, яку, за їхніми відомостями, силовики викрали і незаконно допитували (вона неповнолітня).

Адвокати зазначили, що вимагатимуть і притягнення до відповідальності інших співробітників райвідділу поліції Кагарлика, так як обвинувачені копи під час 9-годинного злочину перебували там не одні. Юристи впевнені, що їхні колеги не могли не знати про те, що роблять з Нелею, проте не повідомили про протиправні дії. На сьогоднішній же день вони не понесли жодної відповідальності, а лише були звільнені.

Журналісти поставили запитання самої Нелі Погребицької. У постраждалої запитали, чи є у неї звернення до тих поліцейським, які над нею жорстоко поглумилися, або ж до міністра МВС України. Відповісти їй не дали адвокати: «Давайте не давати на неї і не розкручувати на політичні заяви». За півгодинну прес-конференцію Неля не сказала ні слова.После завершення брифінгу Неля Погребицького, її захисники і нардеп від фракції «Голос» Устинова знову вирушили в МВС. Остання заявила, що вони не поїдуть звідти до тих пір, поки потерпілої нічого очікувати надано цілодобова охорона.

blob:https://www.facebook.com/0e4975a0-d1e8-43ff-b78d-6023791bd88d

Джерело: