Згорілий в Нанті кафедральний собор відновлять в найкоротші терміни

Згорілий Нантский кафедральний собор Святих Петра і Павла збираються реконструювати настільки швидко, наскільки це можливо.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на слова прем’єр-міністра Франції Жана Кастекса.

«Я хочу висловити католицькій парафії, жителям Нанта солідарність всій Франції, – зазначив він. – Зараз проводиться розслідування, поки я не маю достатньо інформації про його хід ». Глава уряду подякував пожежників і рятувальників за «виключно ефективну роботу» на місці лиха. «Тепер ми очікуємо реставрації собору в найкоротші терміни», – заявив він.

У той же час французький історик Тома Сірет зазначив, що після того, як в соборі був пошкоджений створений в 1620 році Жаком Жирардо орган і встановлені в 1499 році в східній частині фасаду вітражі, була втрачена значна частина історії міста.

«Полум’ям в суботу понесені скарби, які пережили і Велику французьку революцію, і бомбардування Другої світової війни», – зазначив він.

Нагадаємо, у французькому місті Нант пожежникам вдалося згасити вогонь в соборі Святих Петра і Павла. В результаті події був знищений великий орган, також пожежа порушив міцність будівлі. Велика частина інтер’єру храму була знищена вогнем.

Як повідомляла «Країна», прокурор французького міста Нант П’єр Сіна, де сьогодні стався спалах собору Святих Петра і Павла, не виключає версію про гордовитому підпалі будівлі. Правоохоронці вже почали розслідування з метою перевірити дану версію.

Джерело: