Зеленський заявив, що Україна поверне Крим

Президент Володимир Зеленський заявив, що материкова частина України поверне окупований Росією Крим.

Джерело: Зеленський в інтерв’ю телеканалу Euronews, Офіс президента

Пряма мова: «Але Крим – наша територія, ми його повернемо.

Я кажу відверто, що потужною майданчики, на якій порушувалося б це питання, я вважаю, поки немає. Я вважаю, що шість років такого майданчика не існувало в природі. Крім санкцій, за які я вдячний нашим партнерам і які ми з ними промовляємо, і вони тривають. Нам допомагає не тільки Європа – допомагають США і інші країни. Більше нічого я не бачу. Збираюся я ще щось робити? Так ».

Деталі: За його словами, деоккупація Криму є таким же пріоритетом, як і повернення Донбасу, однак на Донбасі гинуть люди, тому відновлення миру там у нього на першому місці. Але на тому ж рівні, що і повернення Криму.

Зеленський також заявив, що ті, хто допустив легку здачу Кримського півострова під окупацію, повинні понести відповідальність, але не уточнив кого саме він має на увазі.

Пряма мова: «Віддавати Крим не можна. Це велика проблема. Але сьогодні ми вже не можемо говорити і кусати лікті з приводу того, як це сталося. Я впевнений, що за це коли-небудь все будуть відповідати. Багато в цьому брали участь ».

В Офісі президента додали, що питання деокупацію Криму піднімався в межах Нормандського переговорного процесу, але Росія не хоче обговорювати це питання.

Що було раніше: Зеленський неодноразово піднімав питання повернення Криму на офіційних заходах. Він заявляв, що вірить в повернення Криму.

Передісторія:

У лютому-березні 2014 року Росія анексувала Крим, скориставшись зміною влади і сум’яттям в Києві, прикрившись незаконним «референдумом» про статус АРК.
Після цього Росія спровокувала збройний конфлікт на сході України, який до цих пір підтримує морально, матеріально, фінансово і політично.

Джерело: