Зеленський зателефонував Меркель і обговорив з нею зустріч радників глав держав «Нормандське четвірки»

Президент України Володимир Зеленський і канцлер Німеччини Ангела Меркель провели телефонні переговори.

Про це в четвер, 10 вересня, написав в Twitter посол України в ФРН Андрій Мельник, а пізніше підтвердив і сам глава держави.

«Тільки що відбулася дванадцята за рахунком телефонна розмова президента Зеленського і канцлера Німеччини Ангели Меркель. Чергове свідчення унікального за інтенсивністю і взаємній довірі тісного діалогу лідерів двох держав і зростаючого Україно-німецького стратегічного партнерства », – написав дипломат.

Деталями розмови лідерів двох країн пізніше повинен поділитися Офіс президента України.

У той же час сам глава української держави після розмови написав в своєму Twitter, що сподівається на результативність зустрічі радників глав держав «Нормандське четвірки» 11 вересня в Берліні

«Вдячний Ангелі Меркель за оцінку наших зусиль на шляху до мирного врегулювання на Донбасі. Досягнення миру залишається пріоритетом для мене і всіх українців. Сподіваємося, що зустріч радників лідерів країн «Нормандське четвірки» принесе чіткі рішення і результати і незабаром зустрінуться лідери «Нормандське четвірки», – заявив Зеленський.

Зеленский созвонился с Меркель и обсудил с ней встречу советников глав государств "Нормандской четверки". Скриншот: Мельник в Твиттере

Зеленский созвонился с Меркель и обсудил с ней встречу советников глав государств "Нормандской четверки". Скриншот: Зеленский в Твиттере

Нагадаємо, в останні дні в зоні збройного конфлікту на Донбасі спостерігається основний виток ескалації. У зв’язку з цим 9 вересня на екстреному засіданні ТКГ Донбасом сторони домовилися про проведення спільної інспекції українських позицій в Шумах – після звинувачень «ДНР» в тому, що ВСУ нібито порушують умови перемир’я. Проте 10 вересня інспекція була скасована. В Офісі президента стверджують, що скасування пов’язана з бажанням представників ОРДЛО проводити її не в Шумах, а інших населених пунктах.

Раніше Зеленський висловив надію, що після зустрічі радників глав держав «Нормандського формату», відбудеться і сама зустріч лідерів. Він додав, що це буде свідчити про продовження руху в напрямку мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Джерело: