Зеленський відповів на петицію про Києво-Печерську лавру

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію про те, щоб залишити користування Києво-Печерською лаврою за Українською православною церквою Московського патріархату (УПЦ МП), рішення по якій було прийнято урядом ще в 2013 році.

Про це йдеться на сайті президента.

Даною петицією президента просили залишити лавру у власності УПЦ МП, а також відхилити раніше зареєстровану петицію № 22/092966-еп, якій пропонувалося припинити використання Києво-Печерської лаври Українською православною церквою Московського патріархату шляхом розірвання договору оренди та передати лавру в користування Православної церкви України.

У своїй відповіді Зеленський нагадав, що саме Кабінет міністрів, згідно з Конституцією, здійснює управління об’єктами державної власності.

«Розпорядженням Кабінету міністрів України від 11 липня 2013 року № 519-р будівлі і споруди по вул. Лаврській, 11 і по вул. Лаврській, 15 в м.Києві згідно з визначеним переліком передано в безоплатне користування Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічий монастир) Української православної церкви », – заявив президент.

Нагадаємо, в кінці травня Києво-Печерська лавра відкрилася після карантину. З 22 березня там служби проходили в закритому режимі без участі прихожан – в режимі онлайн-трансляції. Інформація про спалах коронавірусу в лаврі з’явилася 5 квітня, тоді ж відбулося закриття на карантин.

Джерело: