Зеленський став найвпливовішим українським чиновником

Перше місце в рейтингу найвпливовіших українських чиновників займає президент Володимир Зеленський, до п’ятірки лідерів також увійшли глава Офісу президента Андрій Єрмак, перший помічник президента Сергій Шефір, глава МВС Арсен Аваков і генеральний прокурор Ірина Венедиктова.

Про це з посиланням на результати дослідження «Рейтинг впливовості українських чиновників», які озвучив аналітик Фонду «Українська політика» / UP Foundation Лев Бондаренко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За його словами, в дослідженні брали участь більше 50 експертів, анкета формувалася з 130 учасників-чиновників, а серед позицій оцінювалися впливовість посади, яку займає чиновник, безпосередньо діяльність чиновника, його зв’язку, а також ефективність його команди. Опитування проводилося методом анкетування впродовж вересня 2020 року.

«Перше місце абсолютно логічно займає президент України Володимир Зеленський, на думку експертів, його позиції досить високі і стійкі … На другому місці – глава Офісу президента Андрій Єрмак … Третє місце займає міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який, нагадаю, вже більше шести років перебуває на своїй посаді і за цей час, напевно, тільки нарощує свій вплив на українську політику », – розповів Бондаренко.

Четверту позицію в рейтингу найбільш впливових чиновників України, за словами Бондаренко, займає «так званий тіньовий лобіст Офісу президента», п’яте місце займає генпрокурор Ірина Венедиктова. «Ми бачимо, що незважаючи на скандали і провокації, які часто публікують ЗМІ, експерти вказують, що її посада і сама Венедиктова має досить серйозний вплив на українську політику», – сказав він.

Бондаренко уточнив, що в 30 позицій рейтингу найбільш впливових чиновників увійшли в основному, представники Офісу президента, Кабінету міністрів, інші держслужбовці, які у всіх на слуху.

У свою чергу керівник Фонду «Українська політика» / OP Foundation, історик, політолог Кость Бондаренко презентував аналітичну доповідь, пов’язаний з рейтингом впливовості українських чиновників.

«За рік багато що змінилося. Багато людей, які на той час вважалися впливовими, відійшли від управління державою, з’явилися нові дійові особи, які впливають, влада стала менш аморфної, більш монолітною », – розповів він.

За словами політолога, серед зовнішніх гравців, які впливають на ситуацію в Україні – Держдеп США, «Велика сімка», МВФ, Ізраїль, Джордж Сорос, Росія.

«Ми розглянули і хто впливає на президента і його оточення … Спроби Андрія Єрмака стати таким собі регентом при президенті, спроби інших членів команди протистояти цій системі регентства …« Олігархи », яких ми взяли в лапки … сьогодні слід говорити про фінансово-промислових групах, а не про класичні олігархів. Але все одно представники українського національного капіталу дуже активно впливають на ситуацію в Україні, і є нехай і кілька слабким, але противагою настання транснаціональних корпорацій », – зазначив він.

Джерело: