Зеленський розповів про візит до Британії

Президент України Володимир Зеленський прокоментував свій візит до Великої Британії. Глава держави заявив, що ця поїздка завершила максимально успішну зовнішньополітичну тиждень для України.

Про це український лідер написав в своєму Telegram-каналі.

«Просто спасибі тобі, Британія! У наш час щирих друзів вкрай важко знайти. Бувають тільки прагматичні інтереси і ситуативні домовленості. Але буває і «але». Наші відносини з Британією – стратегічні, діалог – абсолютно щирий, а досягнуті домовленості відображають дійсно близьку дружбу. Тому, що цінності у нас практично однакові. Цінності, які є основою внутрішнього світу націй. Свобода, конкуренція, самовідданість, відповідальність, честь.

Нова угода з Британією, яке визначає наші відносини після Брексіта, дозволяє громадянам і бізнесу співпрацювати з набагато більшим потенціалом. Більш розкуто і більш перспективно. Тому що друзі. І тому, що вміємо відверто розмовляти.

Торгівля, промислова політика, енергетика, сільське господарство, інформаційні технології, глобальні «кліматичні» програми – це тільки частина тих сфер, які охоплює нашу Угоду про політичну співпрацю, вільну торгівлю і стратегічне партнерство.

Особливо цінуємо домовленості про спільну модернізацію українських Військово-морських сил. Разом з Британією ми зміцнюємо обороноздатність України на морі і підвищуємо безпеку на півдні нашої країни. Зрозуміло чому? Тому що, поки одні «друзі» постійно б’ють в спину, інші (ті, які щирі) – беруть на себе частину наших проблем. Такий цей несправедливий, але фантастичний світ. Є в ньому і «друзі», і друзі … До того ж зараз немає ніякого сумніву в тому, що в спробі знайти наш особливий шлях до миру Великобританія – з нами », – запевняє гарант.

«Абсолютно чудовою і дуже продуктивною була зустріч з прем’єр-міністром Борисом Джонсоном. Дійсно непересічна людина! Запросив Бориса відвідати Україну з офіційним візитом.

Звичайно, говорили і про пандемію. Дуже вразило те, який порожній зараз Лондон. Людей на вулицях мало. А якщо є, то більшість – в масках, навіть просто на вулицях. Британці дуже відповідально ставляться до карантину. До своєї і чужої життя. Тому, крім іншого, домовилися діяти спільно в боротьбі з Covid-19. Позиція Великобританії – кожна країна повинна отримати вакцину, коли вона буде створена.

Тому в підсумку Лондон завершує максимально успішну зовнішньополітичну тиждень для України. Менше традиційно пафосних слів про те, «як треба», і більше практичної конкретики для нової Української держави. Таке наше кредо. Навіть цікаво, що ж тепер почуємо від «реєстрових критиків» ?, – поділився Володимир Зеленський.

Зеленский рассказал, как прошел его визит в Великобританию. Скриншот: Telegram-канал/ Зеленский

Зеленский рассказал, как прошел его визит в Великобританию. Скриншот: Telegram-канал/ Зеленский

Джерело: