Зеленський призначив нового командувача силами спецоперацій Збройних сил України

Президент України Володимир Зеленський призначив новим командувачем сил спеціальних операцій Збройних сил України генерал-майора Григорія Галагана.

Відповідний указ про призначення від 25 серпня під номером 358/2020 опублікований на сайті глави держави.

Іншим указом №357 / 2020 Зеленський звільнили зі згаданою посади генерал-лейтенанта Іллю Луньова.

Також президент зустрівся з наступником Луньова. Зеленський звернув увагу на те, що в умовах дії перемир’я на Донбасі змінилися завдання Операції об’єднаних сил.


«Буде більше провокацій від проросійських бойовиків, тому і командування, і особовий склад ССО повинні більше працювати над їх недопущенням і превентивними заходами», – зазначив він.

Зеленський також звернув увагу на необхідність впровадження більш агресивних заходів протидії викликів, які виникають, адекватно реагувати на провокаційні дії з боку супротивника. Серед заходів, які ще повинен прийняти новий командувач ССО, Зеленський назвав продовження розвитку всіх компонентів сил спеціальних операцій.

Галаган запевнив президента в якісному виконанні завдань, продовження роботи, спрямованої на розвиток морського і авіаційного компонентів сил спеціальних операцій.

Про Галаганів відомо, що він 12 років прослужив в Криму, потім п’ять років провів в АТО, де був першим заступником командира секретного підрозділу Центру спецоперацій «А», а потім був призначений першим заступником міністра у справах ветеранів. У вересні 2019 року його звільнили з цієї посади.

Луньов командував силами спеціальних операцій з початку 2016 року.

Джерело: