Зеленський прибув до Луганської області, де тривають пожежі

Президент України Володимир Зеленський прибув з робочою поїздкою до Луганської області у зв’язку з масштабними лісовими пожежами в Новоайдарському районі. Про це повідомляє Офіс президента.

Як зазначається, глава держави огляне місця загоряння та заслухає доповідь голови Луганської ОДА та представників ГСЧС по ліквідації надзвичайної ситуації.

Раніше прес-служба МВС повідомила, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, секретар РНБО Олексій Данилов, голова Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін і глава Нацполіціі Ігор Клименко екстрено відправилися в Луганську область для координації сил у подоланні масштабних лісових пожеж і здійснення повітряного моніторингу районів загоряння .

Як зазначається, заплановано засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Глава МВС зазначив, що до ліквідації пожеж залучено понад 1200 працівників підрозділів МВС.

«Більше 1200 працівників ГСЧС, Нацполіціі, Національної гвардії і 200 одиниць техніки, в тому числі два літаки АН-32П, ліквідують пожежу. Оперативний штаб працює в цілодобовому режимі », – зазначив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ додав, що зараз силами ГСЧС евакуйовані з житлових будинків с. Смоляниново і дачного кооперативу «Вовче озеро» 30 осіб і ще 30 осіб відселено. Вогнем знищено 23 житлових будинки і 80 дачних будинків, пошкоджено 36 житлових будинків.

Тим часом голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай закликав Кабмін визнати масштабні пожежі в Луганській області надзвичайною ситуацією державного рівня, який дозволить виділити кошти з державного бюджету на ліквідацію наслідків стихійного лиха.

Джерело: