Зеленський порадив українцям не їхати в Білорусь

Президент Володимир Зеленський пообіцяв, що затримані в Мінську українські журналісти будуть звільнені – над цим зараз активно працюють наші дипломати. Але поки він рекомендував не їхати громадянам України в Білорусь. Про це він сказав на брифінгу під час відвідування Бориспільської лікарні

За його словами, МЗС України вчора спілкувався з білоруською стороною щодо затриманих українців.

«Там троє наших (статистка на сьогоднішній день) затриманих українських громадян. Зараз ведуться переговори. Ми хочемо, щоб нам повернули наших громадян в Україну … Поки що з’ясовуються деталі місце їх знаходження. Білоруська сторона зараз повинна йти на контакт. Наш міністр говорить з їх міністром, посольство працює і є наші окремі представники, яким ми надали можливість спілкуватися по нашим українцям. Всіх повернемо, обов’язково », – сказав президент.

Зеленський зазначив, що українці вже проходили подібну ситуацію, яку зараз переживаю білоруси.

«Хочеться, щоб не було смертей, щоб ніхто не постраждав і щоб дійсно влада знаходила діалог зі своїм суспільством. Але поки що те, що ми з вами бачимо, – складна, нестабільна і серйозна ситуація – я б зараз радив українцям через тих випадків, що наші люди були затримані, утриматися від поїздок до Білорусі, поки не встановиться більш менш стабільна ситуація » , – сказав глава держави.

Як повідомляли новини «Сегодня», затриманим українським волонтерам Костянтину Равуцкому і Євгену Васильєву пред’явлені підозри в кримінальній справі про масові заворушення в Мінську 10-12 серпня. Місцеві правозахисники кажуть, що українці приїхали до Білорусі з правозахисної організації «Схід-SOS» в рамках місії допомоги білоруським колегам, у яких багато роботи в зв’язку з численними арештами під час протестів. Згідно з останньою інформацією від глави МЗС України, затриманих в Білорусі українців стало більше.

Джерело: