Зеленський підписав закон про збільшення стипендії дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про збільшення розмірів стипендій і щорічної допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування.

Про це в середу, 5 серпня, інформує прес-служба Офісу президента.

Так, відповідно до закону № 785-ІХ «Про внесення змін до статті 8 закону України« Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування »щодо посилення соціального захисту учнів, студентів (курсантів) з числа дітей- сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та деяких інших осіб », збільшений розмір стипендії та щорічної грошової допомоги на придбання навчальної літератури дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

Крім того, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також учні, студенти (курсанти), які під час навчання і в віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, можуть отримати соціальну стипендію, посадовий оклад у всіх закладах вищої освіти, незалежно від їх відомчого підпорядкування.

Розмір цих виплат становить не менше 150% розміру прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, а після досягнення такими дітьми 18 років – 150% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його офіційного опублікування, і вводиться в дію з 1 січня 2021 року.

Зеленский подписал закон об увеличении стипендии детям-сиротам и детям, лишенным родительской опеки. Скриншот: ОП в Фейсбук

Джерело: