Зеленський підписав закон про скасування обов’язкової книги обліку доходів для ФОПів

Фізичні особи-підприємці в Україні більше не повинні будуть вести обов’язкову книгу обліку доходів. Відповідний закон 5 серпня підписав президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Так, закон № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету і спрощення роботи фізичних осіб-підприємців» Верховна Рада прийняла ще 14 липня.

Документ передбачає спрощення ведення обліку для фізичних осіб-підприємців (ФОП), доступу до електронного кабінету платника податків і розширення його функціоналу.

Скасовується обов’язкова книга обліку доходів для ФОП. Фізособам-підприємцям I-III груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік в будь-якій зручній формі – паперовій або електронній – із зазначенням суми доходу за місяць. ФОП на загальній системі зможуть вести облік також в паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, визначеною Міністерством фінансів.

Також скасовується договір про визнання електронних документів для реєстрації в електронному кабінеті платника податків і передбачає, що в електронному кабінеті відображаються податкові повідомлення.

Крім того, зміни стосуються Податкового кодексу. Зокрема, полегшені умови податкових перевірок. При перевірці оформлення працівників усунуто можливість опитувати працівників і роботодавців про виплачені пасивні доходи та інших додаткові блага і компенсації.

Джерело: