Зеленський підписав закон про сільськогосподарські кооперативи в Україні

У середу, 12 серпня, президент України Володимир Зеленський підписав закон № 819-ІХ «Про сільськогосподарську кооперацію», який був прийнятий парламентом в липні.

Про це повідомляє прес-служба президента.

Даний закон регулює правовідносини в сфері створення, діяльності та припинення сільськогосподарських кооперативів з урахуванням міжнародних стандартів.

Крім того, на законодавчому рівні закріплюються демократичність, добровільність і відкритість членства в якості принципів створення і діяльності сільськогосподарських кооперативів, обов’язковість участі члена в господарської та іншої діяльності кооперативів та їх об’єднань; автономність, незалежність, співпраця кооперативів; сприяння їх розвитку (освіта, навчання, інформація) і врахування інтересів територіальної громади.

Також документ вносить зміни до Господарського та Цивільний кодекс України, закони України «Про фермерське господарство», «Про кооперацію» та «Про особисте селянське господарство», якими передбачено усунення законодавчих колізій, врегулювання перехідних відносин діяльності сільськогосподарських виробничих кооперативів, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та їх об’єднань на момент вступу в силу цього закону.

Джерело: