Зеленський підписав закон про правки до Виборчого кодексу

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 805-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства», прийнятий парламентом 16 липня.

Про це повідомила прес-служба Офісу президента ввечері в середу, 22 липня.

Як наголошується, документ передбачає врегулювання неузгодженостей, уточнення термінів, спрощення виборчих процедур та їх уніфікацію. Зокрема, зміни вносяться до Виборчого кодексу України, законів “Про Центральну виборчу комісію», «Про Державний реєстр виборців» та ін.

Також закон передбачає зміни щодо заповнення виборчих документів, процесу підрахунку голосів, подачі документів кандидатами, обмеження для одночасного балотування на місцевих виборах.

Крім того, він удосконалить законодавство з питань територіальної організації виборів і системи виборчих комісій на місцевих виборах, зменшений грошову заставу на місцевих виборах і т. П. Також зміни стосуються питань діяльності Центральної виборчої комісії, функціонування Державного реєстру виборців, притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності за правопорушення в ході виборчого процесу.

Нагадаємо, Верховна Рада України призначила місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року.

Джерело: