Зеленський підписав закон про онлайн-торгівлю ліками в роздріб

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 904-IX, що дозволяє електронну роздрібну торгівлю лікарськими препаратами. Він був прийнятий Верховною Радою в середині вересня.

Про це повідомляється на сайті глави держави.

Підписаний документ на законодавчому рівні регулює дистанційну торгівлю ліками. Так, закон дозволяє мають ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами компаніям здійснювати електронну роздрібну торгівлю такими препаратами (за винятком окремих категорій ліків). Також їм дозволяється організовувати доставку ліків кінцевим споживачам, в тому числі із залученням третіх осіб на договірних засадах.

Крім того, закон встановлює перелік основних вимог до дистанційної торгівлі ліками для аптечних установ, вимог до зберігання, відпуску та транспортуванні препаратів.

Відповідно до закону, продавець має право доставляти ліки споживачеві власною кур’єрською службою або залучати на договірних засадах кур’єрські служби доставки операторів поштового зв’язку, які повинні дотримуватися умов зберігання медикаментів. Відповідальність перед споживачем за збереження якості лікарського засобу та дотримання визначених виробником умов його зберігання несе компанія-продавець.

У Зеленського відзначили, що тепер ліки стануть доступнішими для громадян, оскільки навіть у віддалених районах буде можливо замовити медичні препарати в відділення пошти.

Також закон гармонізує чинне законодавство України в сфері дистанційної торгівлі ліками до законодавства Європейського Союзу.

Джерело: