Зеленський підписав закон про оборонні закупівлі

Президент України Володимир Зеленський поставив свій підпис під законом № 808-ІХ «Про оборонних закупівлях», який був прийнятий парламентом в липні.

Про це повідомила прес-служба президента в середу, 12 серпня.

Документ визначає загальні правові підстави планування, порядок формування обсягів і особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони.

Крім того, визначено порядок здійснення державного і демократичного цивільного контролю в сфері оборонних закупівель.

Також законопроект передбачає затвердження типових держконтрактів, впровадження критерію «життєвий цикл» озброєння, військової та спеціальної техніки, а також поступовий перехід до державного підтвердженню якості на основі підходів, які використовуються у відповідному стандартах НАТО. Державним замовникам відтепер надається можливість здійснювати закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення з прозорими і конкурентними процедурами, здійснювати закупівлі по імпорту.

Також законопроект передбачає здійснення закупівель в рамках трирічного планування, підтримка національної оборонної промисловості як державного, так і приватного сектора.

Одночасно передбачено надання доступу до процедур закупівель оборонної продукції іноземним постачальникам за умови надання переваги виробникам, локалізованим на митній території України, а також виробникам, які забезпечують більш вигідні умови утримання, сервісу і ремонту поставленої продукції; можливість укладення інвестиційних угод на розвиток виробництва.

Джерело: