Зеленський офіційно представив нового керівника ГУР

Президент Володимир Зеленський представив колективу Головного управління розвідки Міністерства оборони України новопризначеного начальника Кирила Буданова.

Джерело: Офіс президента

Пряма мова: «Це офіцер, який пройшов усі щаблі військової розвідки, прекрасно знає систему зсередини, є учасником бойових дій з перших днів війни, а отже – це не« кабінетний теоретик », а справжній бойовий офіцер з великим досвідом і великим авторитетом».

 

Деталі: Президент зазначив, що в системі національної безпеки України саме військова розвідка є ключовим інструментом для захисту державних інтересів. Він також вручив Буданову службове посвідчення.

Начальник ГУР подякував за довіру і запевнив, що у своїй роботі буде керуватися принципом «Честь понад усе».

За словами Буданова, для нього і його команди пріоритетом є реінтеграція Донбасу і Автономної Республіки Крим, і зазначив, що ГУР виконає будь-яке завдання, поставлене вищим керівництвом держави.

Що було раніше: 5 серпня президент Володимир Зеленський звільнив Василя Бурба з посади начальника Головного управління розвідки Міноборони і призначив на цю посаду Кирила Буданова.

Передісторія:

4 квітня 2019 року в Києві вибухнув Chevrolet Evanda, в результаті чого чоловік, який закладав вибухівку, отримав поранення. Спочатку повідомлялося, що підривник помер в лікарні, але він вижив.
Ім’я розвідника Б., який був мішенню підривника в квітні, слідство не називало. Деякі ЗМІ писали, що мова йде про майора сил спецрезерву ГУР Міноборони Кирила Буданові.
За даними СБУ, завдяки її діям в 2017 році російські спецслужби відклали чергову ліквідацію офіцера української розвідки, з травня 2018 роки її підготовкою займався вже громадянин РФ Башир Куштов – але спроба в квітні 2019 роки не вдалася.
Голосіївський райсуд Києва засудив до 7 і 8 років в’язниці двох громадян Росії.

Джерело: