Зеленський хоче за 2 роки створити в Україні держпрограму з трансплантації

Президент України Володимир Зеленський запропонував створити в країні програму по трансплантації органів протягом двох років. Про це він сказав на зустрічі з представниками бізнесу у Волинській області у четвер, 9 липня.

Про це передає Zn.

«Ця програма, про трансплантацію, я готовий … Давайте зробимо це. Саме візьмемо цю програму, я зрозумів, які кошти – 3-4 мільярди. Ми зробимо все, щоб знайти ці кошти. І просто якщо ви говорите і це можливо зробити за два роки, вибудувати в Україні – давайте зосередимося саме на цій програмі і щось сьогодні зробимо », – сказав Зеленський екс-заступнику глави МОЗ Михайлу Загрійчук.

Сам Загрійчук стверджує, що Україні потрібна система трансплантації органів, яка дозволить робити трансплантації громадянам і не відправляти їх за кордон, на що зараз витрачається 1,2 млрд грн, яких достатньо для лікування 400 чоловік, при реальній потребі приблизно в 10 000 пацієнтів.

«Що таке система – це не точкові трансплантації, а існування всіх видів по всій країні. І задоволення потреби. Ми не знаємо навіть орієнтовно, скільки людей потребують », – додав Загрійчук.

Джерело: