Зеленський хоче тричі підвищити мінімалку за півтора роки: збирає Раду

Президент Володимир Зеленський звернувся до голови парламенту Дмитру Разумкова з проханням провести позачергове засідання парламенту 25 серпня і закликав нардепів підтримати законопроект про збільшення розміру мінімальної заробітної плати.

Джерело: прес-служба президента

Пряма мова Зеленського: «Упевнений, що депутати проголосують за законопроект, поданий від президента, за збільшення мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень. Потім другий етап цієї програми – збільшення з 2021 до 6 тисяч гривень. І на протязі 2021 буде третя частина – ми збільшимо до 6,5 тисячі гривень «.

Це певні кроки в напрямку дійсно цивілізованого рівня життя в Україні. Карантин триває, але після серйозної паузи, коли більше двох місяців не працювали ні підприємці, ні ФОПи, багато державних підприємств, зараз дуже важливо трохи підтримати людей ».

Деталі: За словами Зеленського, після підвищення мінімальної заробітної плати зростуть доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, медиків, соцпрацівників, оскільки їх посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив’язаною до мінімальної зарплати.

Він звернувся до Разумкова з проханням провести позачергове засідання після Дня Незалежності і закликав народних депутатів підтримати законопроект про збільшення розміру мінімалки.

Передісторія 6 ​​серпня президент був зареєстрований законопроект №3963 «Про внесення змін до Закону України” Про Державний бюджет України на 2020 рік “, яким пропонується підвищити розмір мінімальної заробітної плати до 5000 гривень – з 1 вересня 2020 року.

Пізніше повідомлялося, що 25 серпня може відбутися позачергова сесія Ради, швидше за все, з ініціативи президента.

Джерело: