«Задіяно 10%». У МОЗ спростували дефіцит апаратів ШВЛ

В Україні на даний момент є близько чотирьох тисяч робочих апаратів штучної вентиляції легенів. якими запаслися на випадок погіршення ситуації з коронавірусів. Зараз з них використовується менше 10%.

Про це повідомила заступник міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова, передає прес-служба відомства.

За її словами, з чотирьох тисяч апаратом зараз задіяні всього 372.

«Зараз в Україні лікарні забезпечені апаратами ШВЛ. На сьогоднішній ранок в медичних установах були задіяні близько 10% від загальної кількості обладнання. Всі інші апарати також готові до використання в разі потреби в них, з огляду на щоденний приріст госпіталізації і тривожну динаміку. Закупівлі обладнання для медичних установ держави тривають через ДП «Медичні закупівлі України», який є одержувачем бюджетних закупівель за всіма централізованим закупівлям з Фонду боротьби з COVID. Робиться акцент на експертному якості обладнання, яке закуповує держава для лікарень, так як обладнання плануємо використовувати і після пандемії. Це стосується не тільки апаратів ШВЛ, а й, наприклад, комп’ютерних томографів », – заявила вона.

Також Шаталова запевнила, що в Міністерстві охорони здоров’я відповідально підходять до витрати виділених на боротьбу з коронавірусів бюджетних грошей, тому про дефіцит апаратів ШВЛ мови не йде. За її словами, нову поставку техніки замовили і описали вимоги ще в липні, а договір на додаткові, запасні, ШВЛ був остаточно підписаний ще 5 жовтня.

Нагадаємо, фонд по COVID-19 в 66 млрд гривень фактично розтрачений. Ще влітку Коронавірусние гроші поділили, причому більша частина пішла на президентську програму «Велике будівництво». Тобто на дороги.

За даними голови Рахункової палати Валерія Пацкана, в Коронавірусние фонді ще на початок вересня не вистачало коштів для реалізації трьох бюджетних програм – по доплат поліцейським, виплат по частковому безробіттю та на дітей фізосіб-підприємців. Також, за його словами, в країні спостерігається різкий дефіцит апаратів ШВЛ.

Джерело: