Заборгованість по пенсіях в Україні тепер не потрібно відсуджувати – Апеляційний суд

Апеляційний суд підтвердив, що порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат незаконний. Отже, постанова Кабміну № 649 скасовано. Тепер заборгованість по пенсіях не потрібно відсуджувати.

Про це розповідає видає Суд.ua.

Згідно з постановою КМУ «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду» від 22 серпня 2018 № 649 боржник – орган Пенсійного фонду України. Його боржником повинен визнати суд.

Щоб боржник отримав виплату від ПФУ, він повинен подати до Фонду судове рішення, в фонді утворюється комісія з 7 чоловік, яка розбирається з цим. Але Пенсійний фонд України та його територіальні органи не виконували в повному обсязі рішення судів, які вступили в законну силу з пенсійних виплат, ніж позбавляли пенсіонерів можливості забрати борги.

Зазначена постанова КМУ було оскаржено в Окружному адміністративному суді Києва, так як воно суперечить Конституції України та законам України.

Після судових тяжб суд першої інстанції 12 листопада 2019 скасував Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 № 649 і визнав.

Кабмін і ПФУ подали апеляційні скарги, але програв.

Дане питання також перебуває на розгляді Верховного Суду, оскільки Кабмін оскаржив в КАС ВС проміжне процесуальне рішення апеляційної інстанції.

Джерело: