За прострочення валютних кредитів не забиратимуть майно. Зеленський продовжив мораторій

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким до 21 квітня наступного року продовжується дія мораторію на стягнення майна, залишене в заставу для отримання кредиту в іноземній валюті. Раніше відповідний законопроект був прийнятий Верховною Радою.

Про це у вівторок, 6 жовтня, інформує прес-служба глави держави.

Так, документ передбачає продовження до 21 квітня 2021 року дію мораторію на стягнення майна (майнових прав), якщо воно використовується як місце постійного проживання позичальника або є об’єктом незавершеного житлового будівництва.

«Мораторій продовжений з огляду на ситуацію, в яку потрапили позичальники через знецінення національної валюти з 2008 року, і, як наслідок, неможливість платити кредити в іноземній валюті за поточним валютним курсом», – йдеться в повідомленні.

Крім того, закон встановлює заборону на примусове стягнення іншого майна (майнових прав) за договорами іпотеки з громадян, у яких є зобов’язання за кредитами, наданими їм в іноземній валюті, і заборона кредитним установам відступати на користь іншої особи свої права вимоги до позичальника.

«Закон сприятиме захисту майнових прав громадян з огляду на погіршення їх фінансового становища через спалах коронавирусной хвороби і впровадження в зв’язку з цим обмежувальних заходів. Документ надасть підтримку громадянам України, які мають невиконані зобов’язання за кредитними договорами в іноземній валюті », – додали в представництві глави держави.

Зеленский продлил мораторий на взыскание имущества по валютным кредитам. Скриншот: Офис президента в Телеграм

Джерело: