З Воздвиженням Хреста Господнього! Заборони і прикмети

Сьогодні, 27 вересня 2020 року, відзначається Воздвиження Хреста Господнього. Скорочено в народі свято називається Воздвиження, в церкві – Хрестовоздвиження.

«Країна» розповідає історію важливого православного дня, народні прикмети, традиції і заборонах. Для своїх читачів ми наводимо найсильніші молитви, змови на любов і судженого.

Додатково ми публікуємо поздоровлення у віршах російською та українською, барвисті анімовані картинки.

Історія свята Воздвиження 27 вересня
Воздвиження Хреста Господнього – одне з 12 головних свят у православних християн.

Як відомо, Господа розіп’яли на хресті. Апостоли зберегли його. Через роки після того, що сталося хрест почали шукати. І знайшли – в 326 році. Чудову розділили. Одна була відправлена ​​до Константинополя і її доля досі точно не відома. А другу частину залишили на горі Голгофі. Тобто суть сьогоднішнього свята – набуття хреста.

Назва свята ж пов’язано з церковними звичаями. У храмах на самому видному місці, в будинках у віруючих над головою піднімається (споруджується) хрест. І під ним відбуваються богослужіння і моляться, просять і дякують, сумують і радіють.

Народні прикмети і що не можна робити на Воздвиження 27 вересня
На Воздвиження Хреста Господнього 27 вересня є два найголовніших звичаю-заборони.

По-перше, віруючі намагаються тримати суворий піст. Не допускається вживання ніяких страв тваринного походження, в тому числі рибу, м’ясо, яйця, молоко і молочні продукти. Наші пращури говорили, що пост сьогодні позбавляє від гріхів. А його відсутність – додає гріхів людині.

При цьому напомнінаем: хворим людям, людям похилого віку, вагітним жінкам і маленьким дітям можна не дотримуватися суворого посту. Для них прийняття тваринної їжі не буде вважатися гріхом.

По-друге, в цей день забороняється ходити в ліс, поля і посадки. Вважається, що до 27 вересня змії вже готуються впадати в сплячку, а тому при лісових прогулянках можна зустріти їх великими групами. Це погано як з точки зору фізичної безпеки, так і за народними звичаями – тому, хто нарветься на кубло змій, не уникнути проблем в майбутньому.

Зрозуміло, в силі і інші заборони. Серед них: не можна сваритися, лаяти близьких, думати про людей погано. Також слід утриматися від домашньої роботи: в саду і городі, не шити і не в’язати.

27 вересня рекомендовано відвідати службу в храмі або помолитися самостійно. Сьогоднішні молитви вважаються особливо сильними, їх ми наводимо нижче.

молитвы на Воздвижение Креста Господня 27 сентября

На Воздвиження є різні погодні народні прикмети. Головні з них:

якщо сьогоднішній день буде ясний, то зима цього року буде пізньою,
якщо птахи будуть відлітати в теплі краї – чекати морозної і суворої зими,
якщо з ранку буде різке похолодання, то весна буде раняя.
Наші предки в цей день заготовляли на зиму капусту. Після чого дівчата влаштовували свого роду вечірки. Перед ними було прийнято вмиватися водою і робити змову на залучення залучення хлопця:

«Як вода чиста, так і любов (ім’я чоловіка) буде до мене сильна і навік. Міцно моє слово. Так нехай буде так »

Джерело: