Сьогодні відзначається велике православне свято – Різдво Пресвятої Богородиці. Щорічно він проходить 21 вересня – саме в цей день, згідно з переказами, на світ з’явилася Марія – мати Ісуса Христа.
«Країна» розповідає історію цього світлого свята, як його провести, про що маємо молитись і що сьогодні не можна робити. Ще, зрозуміло, ми публікуємо красиві листівки і гифки з Різдвом Пресвятої Богородиці.
Історія свята Різдво Пресвятої Богородиці
Різдво Пресвятої Богородиці – перший двонадесяте свято церковного року у православних християн. 21 вересня на світ з’явилася Марія – земна мати Ісуса, одна з найбільш шанованих святих.
Не випадково Марія – одне з найпопулярніших жіночих імен не тільки в нашій країні, але і у всьому світі. На честь цієї дати всі Маші, Марійки, Марусі відзначають сьогодні свої іменини – в окремому матеріалі для вас вже зібрані найяскравіші привітання з Днем ангела Марії.
Повернемося до історії свята. Батьками Марії були святі Йоаким і Анна. В одне зі свят чоловік відправився в храм, щоб принести жертву. Але йому було відмовлено і він був приречений на відсутність дітей.
Іоаким з дружиною були невтішно. Але щоб їм було даровано дитина, вони стали молитися. Довго і старанно. І незабаром ангел з’явився до них з благою звісткою – що у них буде дочка. Дівчинку назвали Марією. В знак подяки щасливі батьки дали слово, що все своє життя вона присвятить служінню Богу.
Ставши жінкою, Марія народила сина. Вона була незайманою і зачала сина від Святого Духа. Їм і став Ісус Христос.
Православні Христині вірять, що Богородиця регулярно є на Землю. У неї є чотири таких спадку в Грузії, в Дивеево Нижегородської області та Києві, а саме в Києво-Печерській Лаврі. Постійно вона перебуває на Афоні, куди вхід жінкам заборонений.
Про що моляться в день Різдва Пресвятої Богородиці
Богородице можна молитися коли завгодно і де завгодно. Сьогодні молитви до неї будуть особливо сильними. А саме:
про лікуванні від хвороби,
про світ в родині,
про народження дитини,
про позбавлення від злиднів,
про захист від ворогів,
про підтримку у важкій ситуації,
про допомогу тим, хто захищає Батьківщину,
щоб вона допомогла направити на правильний життєвий шлях.
Просити можна своїми словами. Найголовніше, щоб вони були найщирішими, від чистого серця і без злих помислів. Аудіомолітви Пресвятої Богородиці з текстом і іконами ми розміщуємо нижче.
Що можна і не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці
На Різдво Пресвятої Богородиці є багато досить потужних заборон. Найголовніші з них:
не можна сваритися,
не можна відгукуватися або думати про будь-кого погано,
чинити зло – воно повернеться, причому в подвійному обсязі,
не можна важко працювати, в тому числі по дому або в городі,
забороняється шити і в’язати, брати в руки ножиці або ножі (їжу рекомендовано ламати руками),
не можна відмовляти в допомозі тим, хто про це попросить,
не рекомендується надягати незручну або нове взуття; вважається, що натерті сьогодні мозолі будуть обіцяти проблеми, хвороби і невдачі.
Сьогодні вітається подача милостині. Їду, яка залишиться після обіду і вечері, не слід утилізувати – її потрібно згодувати тваринам або віддати убогим. День краще провести тихо і мирно. Помолитися. В окремому матеріалі для вас – прикмети на Різдво Пресвятої Богородиці.
Поздоровлення в ДІФКУ і картинках з Різдвом Пресвятої Богородиці
Далі ми публікуємо красиві анімовані картинки – гифки, які можна відправити своїм друзі і родичам, і привітати їх зі світлим святом Різдва Пресвятої Богородиці.