З початку серпня скасовується самоізоляція для тих, хто в’їжджає з території «ЛДНР» і Криму

З 1 серпня громадянами, які повертаються з непідконтрольних територій України, більше не потрібно проходити обов’язкову самоізоляцію, яка діяла з травня.

Про це заявив прес-секретар Державної прикордонної служби Андрій Демченко в коментарі «Українській правді».

«З 1 серпня набуває чинності постанова уряду (№ 641 від 22 липня – Ред.), Яким скасовується ряд норм, які діяли до цього. Цією постановою внесено зміни до постанови уряду, які регламентують перетин лінії розмежування і адмінграніци з Кримом. На даний момент діє обов’язок для людей, які слідують з окупованих територій, – встановити додаток «Дій вдома». Ця норма скасовується », – розповів Демченко.

При цьому він пояснив, що Кабмін залишає за собою право відновити цю норму новим документом в разі потреби.

Крім того, в постанові щодо обов’язку самоізоляції збільшено кількість винятків для громадян, які в’їжджають на територію України з країн «червоної зони» з широким розповсюдженням COVID-19.

Відтепер під самоізоляцію не підпадають особи, що не досягли 12 років, дипломати, ті, хто слідує транзитом, екіпажі вантажних, морських і повітряних суден, інструктори збройних сил держав-членів НАТО.

Оданк обов’язковим для іноземців залишається страховий поліс, але також розширена категорія осіб, яким він не потрібен. Додалися дипломати, представники офіційних міжнародних місій, і члени їх сімей, військовослужбовці збройних сил держав – членів НАТО, що беруть участь в заходах щодо підготовки підрозділів Збройних Сил.

Також для уникнення проблем і конфліктних ситуацій спікер ДПСУ закликав українців, які планують подорожі за кордон, цікавитися особливостями в’їзду в інші країни в умовах пандемії коронавируса, а також нагадав, що, згідно з розпорядженням уряду, українці повинні встановити електронний додаток «Дій вдома« до виїзду з України.

Джерело: