З Індії в Україну намагалися незаконно провезти 90 карат чорних діамантів

Київська митниця попередила спробу незаконно провезти на територію України партію чорних діамантів з Індії загальною вагою понад 90 карат. Їх намагалися видати за синтетичні камені вартістю в 8 доларів.

Про це йдеться на сторінці київської митниці в Facebook.

«Митники вирішили ретельно перевірити міжнародне експрес-відправлення з п’ятнадцятьма пакетиками з обробленим каменем чорного кольору розміром від 1,0 до 8,0 мм, і за допомогою детектора дорогоцінного каміння Presidium виявили, що камені є діамантами. Дану інформацію попередньо підтвердили митникам і фахівці Державного гемологічного центру », – йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що за даним фактом був складений протокол про порушення митних правил. Діаманти були вилучені до винесення рішення суду. Тепер їх чекає остаточна експертиза. Вартість дорогоцінних каменів встановлять додатково.

«За наявною інформацією, вартість каменів розміром 8 мм в Індії, де ціна діамантів найнижча в світі, коливається від 1 до 3 тисяч доларів. В Європі чорні діаманти коштують значно дорожче. Вважається, що чорні діаманти отримали популярність відносно недавно і вже стали одними з найбільш затребуваних у світі », – повідомляє прес-служба митниці.

В Украину из Индии пытались провести 90 карат черных бриллиантов. Скриншот: facebook.com/KYIVcustomsUA

В Украину из Индии пытались провести 90 карат черных бриллиантов. Фото: facebook.com/KYIVcustomsUAВ Украину из Индии пытались провести 90 карат черных бриллиантов. Фото: facebook.com/KYIVcustomsUA

В Украину из Индии пытались провести 90 карат черных бриллиантов. Фото: facebook.com/KYIVcustomsUA

В Украину из Индии пытались провести 90 карат черных бриллиантов. Фото: facebook.com/KYIVcustomsUA

В Україну з Індії намагалися провести 90 карат чорних діамантів. Фото: facebook.com/KYIVcustomsUA

Джерело: