З 1 жовтня в Україні припиняють приймати монети 25 копійок і купюри до 2003 року випуску

Монети номіналом 25 копійок і всі банкноти гривні старих зразків, введені в обіг до 2003 року, перестають бути засобом платежу з 01 жовтня 2020 року. Про це повідомили в Нацбанку.

У НБУ пояснюють, що монети номіналом 25 копійок зараз не розмінюються через вилучення з обігу монет номіналами 1, 2 і 5 копійок, що сталося в минулому році.

З 1 жовтня монети номіналом 25 копійок і всі старі банкноти, введені в обіг до 2003 року, не будуть приймати при розрахунках готівкою за товари і послуги, а Національний банк буде вилучати їх з готівкового обігу.

«Тобто з 1 жовтня всі магазини, ресторани, сфера побуту повинні припинити їх приймати, а залишки таких монет і банкнот – до 16 жовтня здати в каси банків України для зарахування на рахунки», – пояснюють у Нацбанку.

У той же час громадяни зможуть без обмежень і безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок і старі банкноти, введені в обіг до 2003 року, на монети і банкноти інших номіналів і зразків протягом наступних трьох років:

у всіх українських банках – протягом одного року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 включно;
в Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – протягом трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 включно.

Джерело: