З 1 жовтня не можна буде розплачуватися монетами по 25 копійок

Монети номіналом 25 копійок і всі банкноти гривні старих зразків, введені в обіг до 2003 року, перестають бути засобом платежу при здійсненні розрахунків готівкою і будуть вилучені з обігу з 1 жовтня 2020 року.

Джерело: НБУ

Деталі: Нацбанк пояснює, що монети номіналом 25 копійок зараз не розмінюються через вилучення з обігу монет номіналами 1, 2 і 5 копійок, що сталося в минулому році.

На думку банку, тепер ця проблема вирішиться. Вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок спростить розрахунки готівкою.

Переконується, що це не вплине на інфляцію, оскільки при відсутності монет номіналом 25 копійок при готівкових розрахунках «можуть застосовуватися правила округлення загальних (в чеку) сум розрахунків готівкою за товари, роботи або послуги (до сум, кратних 10 копійкам)».

Також Національний банк буде активно виводити з обігу паперові банкноти 1 і 2 гривні і монети 1 гривня зразка 1996 року, замінюючи їх на відповідні обігові монети зразка 2018 року.

Банкноти старого зразка, введені в обіг до 2003 року, вже майже не виконують свою функцію платіжного засобу. Зараз в обігу їх залишається близько 1,8% від загальної кількості банкнот.

Джерело: