Поки ЄС не відкриває кордони для українців через погану ситуацію з коронавірусом, з 1 липня можна буде відпочити в Туреччині, а 26 червня вилетів перший чартер в Албанію, також йдуть переговори з Єгиптом.
За прогнозами експертів, турецький напрямок може стати цього літа найбільш затребуваним, враховуючи, що більшість інших ключових туристичних напрямків (в першу чергу в Європі) поки закрито.
Що зміниться в звичному відпочинку в Туреччині і у скільки він обійдеться, з’ясовувала «Країна».
Без карантину, а у кого температура – тест
У мирні часи українці на закордонний відпочинок теж найчастіше їздили в Туреччину (1,5 мільйона чоловік в минулому році), а ще в Болгарію, Албанію, Єгипет, Хорватію і Чорногорію.
Але в цьому році, навіть незважаючи на зниження страновой конкуренції, попит на «берег турецький» може зменшитися – одні економлять, інші просто бояться летіти через епідемію. В цьому році, за прогнозами, за кордон відправиться, як мінімум, в півтора рази менше українських туристів в порівнянні з минулим роком.
Втім, для тих, хто таки зібрався відпочити за кордоном, особливої альтернативи крім старої доброї Туреччини (і незабаром ще Єгипту) поки немає.
Анкара відкриває кордони для іноземних туристів з 1 липня. Перевізники вже планують перші чартери.
«На початку липня плануємо перший рейс в турецьку Анталію, а в середині липня – в Єгипет», – розповідає нам генеральний директор авіакомпанії Windrose Володимир Каменчук.
На самому першому рейсі до Туреччини полетить кілька десятків турагентів, щоб самим подивитися, як будуть проходити всі процедури в аеропорту і готелях.
У літаку весь політ потрібно буде знаходитися в масці (за відмову надіти – штраф), а алкоголь не буде наливати.
До проходження зони паспортного контролю туристи зможуть придбати страховку на випадок коронавируса.
З хороших новин – карантин по прильоту проходити не треба, а тести будуть робити тільки тим, у кого висока температура (вище 37,8).
В аеропортах Стамбула, Анталії, Ізміра і Даламан відкриють центр тестування на COVID-19.
«Це буде безкоштовний експрес-тест на коронавірус, і в разі позитивного результату туриста відправлять до лікарні, а далі або залишать там (якщо стан критичний) або поселять в готель, в спеціальний ізольований номер, а місцевий лікар, який тепер є при кожному готелі , буде спостерігати за станом, приносити їжу. У теорії вони повинні будуть просидіти весь відпочинок в самоізоляції, а як воно буде на практиці, неясно. Тут вже, напевно, треба розраховувати на свідомість кожного », – розповів нам співробітник прикордонної служби аеропорту Анталії Алі.
Відкриється тільки половина готелів
У Туреччині в цьому році відкривається лише частина готелів – тільки ті, які отримали спеціальний сертифікат безпечного туризму, тобто підготувалися до прийому гостей в умовах пандемії (деяким готелям, особливо невеликим «четвіркам», невигідно починати сезон через нових обмежень, наприклад, можна буде заповнювати не більше 60% номерів, та й витрати на програму сертифікації чималі).
Поки на Анталійському узбережжі відпочивають лише турки, але з липня чекають іноземців
Пр прогнозами турецького міністра туризму Мехмета Нурі Ерсоя, в кращому випадку відкриється 50-60% готелів.
«Туреччина – найбезпечніша країна за кількістю сертифікованих об’єктів розміщення європейського рівня», – запевняє міністр.
А віце-президент Федерації готелів Туреччини Таджеддін Озден заявляє, що багато європейців бронюють на липень-серпень, в основному з Великобританії, Німеччини, Нідерландів.
Сам відпочинок в Туреччині буде не таким, до якого звикли туристи.
У входу в готелі будуть вимірювати температуру в тепловізорной камері, всюди будуть стояти САНІТАЙЗЕР.
З головних новинок – не буде ключів в номери, а увійти можна буде за допомогою завантаженого на рецепції на телефон QR-коду, який автоматично повинен зчитуватися у двері.
В кімнаті все електронні кнопки і кондиціонер будуть управлятися також без дотику, тим же QR-кодом.
Їжа та напої – з рук офіціантів
Інша важлива нововведення стосується системи харчування «все включено», через яку багато хто любить Туреччину.
«Тепер їду не можна буде набирати з тарілки самим, накладати її буде офіціант в рукавичках і масці, а самі страви будуть за скляними панелями. Гості в ресторані також повинні бути присутніми в масках, і знімати лише під час прийому їжі. Також не буде ні кавоварок, ні автоматів з видачі напоїв. Все буде подавати персонал, посуд в основному буде одноразова », – розповів« Країні »Тахір Башарір, представник одного з великих турецьких туристичних операторів.
Скасування самообслуговування сподобається далеко не всім, ті, хто раніше набирав на шведському столі всього і побільше, напевно розчаруються, але, кажуть турецькі готельєри, такі нові реалії.
«Зате є і плюси – готелі стануть ще чистіше і не будуть такими переповненими. По-перше, через вимоги по неповному завантаженні, а по-друге частина туристів в цьому році відмовиться від відпочинку через острах коронавируса », – каже Башарір.
Втім, навіть у разі меншого завантаження готелів, поки неясно, як буде на ділі з дотриманням дистанції в готелях. На пляжах лежаки повинні бути розставлені не ближче, ніж на 1,5 метра один до одного.
Будуть обмеження у відвідинах СПА центрів і тренажерних залів при готелях – не довше, ніж на 30-45 хвилин. Частина анімації, дитячі клуби скоротять, вечірні шоу скасують.
Ціни – колишні
Що стосується цін на тури, то в цілому вони залишаться, як раніше.
«Частина готелів робить знижки близько 30% (тобто на липень продають за травневими цінами), але більшості це невигідно через« коронавірусних »витрат, до того ж два місяці сезону просто втрачені. Собівартість турів виросла через протиепідемічної підготовки. З іншого боку, підвищувати ціни теж не можуть – попит і так впав. До того ж, турецька влада дотують туристичний бізнес через пандемію », – каже Башарір.
Те ж стосується і чартерних перельотів – ціни, за словами перевізників, не зміняться, завдяки здешевленню авіаційного палива.
З ним солідарні українські турексперта.
«Ціни на тури залишилися на колишньому рівні», – сказав «Країні» президент Української асоціації туристичних агентств Антон Рудич.
Голова Всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голубаха також не очікує ні подорожчання, ні здешевлення туристичних послуг.
Опитані нами туроператори зізнаються, що поки бронювання дуже мляво.
«Багато ще бояться, не впевнені, що рейс, наприклад, не скасують. А так тижневий тур на двох до Анталії коштуватиме в середньому 1,3-1,5 тис. Доларів. Є й окремі вигідні пропозиції. Наприклад, 5-зірковий Titanic Deluxe Bodrum продають за ціною 3 тис грн на добу – зі знижкою майже в 50%. Але в основному дорогі готелі не знижують ціни », – розповів нам представник одного з великих туроператорів Володимир Завадський.
До речі, не змінив цінової політики і люксовий готель Lujo в Бодрумі, де в кінці квітня минулого року відпочив Зеленський з сім’єю через тиждень після перемоги на виборах, не дочекавшись інавгурації.
У цьому готелі стандартний номер як коштував 4,5 тис. Доларів в тиждень, а вілла – 15 тис. Доларів, так і стоїть (сам Зе, як розповідали в готелі, зупинявся в окремій віллі з приватним басейном і цілодобовим обслуговуванням, яка коштує близько 5 тисяч доларів на добу, він відпочивав три доби).
Ситуація з цінами, втім, може ще змінитися.
«Якщо багато готелів не відкриється або ще закриється, а пропозиція буде нижче попиту, то, звичайно, путівки подорожчають», – каже нам Башарір.
«Влітку ціни на тури будуть такими ж, як до пандемії, а ось оксамитовий сезон, швидше за все, подорожчає. У вересні-початку жовтня, коли люди зрозуміють, що можна летіти, що політ не скасують. Перед покупкою туру потрібно уважно читати умови на випадок перенесення поїздки і повернення грошей, якщо знову введуть карантин », – каже Завадський.