Їсти не менше п’яти разів на день і снідати супом. У МОЗ пояснили українцям, як правильно харчуватися

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що потрібно знати про здорове харчування кожній людині. Адже здорове харчування – це не тільки гарне самопочуття, міцна нервова система і нормалізація ваги, але і ще любов і повагу до себе.

Пост на цю тему опубліковано в Facebook Центром громадського здоров’я.

Здоровим харчуванням називають збалансоване споживання білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і мікроелементів з урахуванням добової фізіологічної потреби людини в харчових і біоактивних речовин.

Користь від споживання натуральних рослинних і білкових продуктів (зниження ризику захворіти, поліпшення якості та збільшення тривалості життя) доведена багаторічними дослідженнями із залученням мільйонів людей в різних країнах на всіх континентах.

Регулярне харчування, повільне споживання їжі в пристосованих для цього місцях позитивно впливає на функціональний стан органів травлення, запобігає появі зайвої ваги і пов’язаних з ним небезпечних для здоров’я станів: високого артеріального тиску, атеросклерозу і підвищенню рівня цукру в крові.

Достатнє споживання рідини – одна з обов’язкових умов для забезпечення належної фізичної та розумової активності людини. Вода, компоти і чай повинні бути основним джерелом рідини. Слід істотно обмежити вживання калорійних напоїв, зокрема солодкої газованої води, соків та соковмісних напоїв. Чим менше людина споживає алкогольних напоїв, тим краще для його здоров’я.

Пам’ятайте: безпечної дози алкоголю не існує!