Євросоюз вирішили поділити на карантинні зони, як в Україні

У вівторок, 13 жовтня, Рада Євросоюзу затвердила рекомендації щодо обмежень на перетин внутрішніх кордонів країн у зв’язку з пандемією коронавируса. Регіони в залежності від епідситуації планують ділити на 4 зони – «червону», «помаранчеву», «зелену» та «сіру». Щодо осіб, які прибувають з «незелених» зон в державах-членах ЄС можуть вводити певні обмеження.

Про це повідомляє прес-служба Ради Євросоюзу.

Так, відповідно до рекомендацій, при зонуванні будуть враховуватися 3 критерію, інформацію по яким держави-члени повинні надавати Європейському центру профілактики та контролю захворювань (ECDC) щотижня.

Збирати планують такі дані:

кількість нових зареєстрованих випадків на 100 000 населення за останні 14 днів,
кількість тестів на 100 000 населення, проведених за останній тиждень,
відсоток позитивних тестів, проведених за останній тиждень.
На основі цих даних ECDC щотижня публікувати карту країн-членів ЄС з розбивкою по регіонах, щоб допомогти державам-членам приймати рішення про введення обмежень.

Регіони будуть розділені на 4 зони:

«Зелена»: показник нових випадків за 14 днів нижче 25, а відсоток позитивних результатів тестів нижче 4%;
«Помаранчева»: показник нових випадків за 14 днів нижче 50, але відсоток позитивних результатів тестів становить 4% або вище, або показник нових випадків за 14 днів становить від 25 до 150, а відсоток позитивних результатів тестів нижче 4%;
«Червона»: показник нових випадків за 14 днів становить 50 або вище, а рівень позитивності тестування становить 4% або вище, або показник нових випадків за 14 днів перевищує 150.
«Сіра»: інформації недостатньо або показник тестування нижче 300.
Уточнюється, що держави-члени не повинні обмежувати вільне пересування осіб, які подорожують в «зелені» зони або з них. При розгляді питання про застосування обмежень країнам слід враховувати відмінності в епідеміологічної ситуації між «помаранчевими» і «червоними» зонами і діяти пропорційно. Також їм слід враховувати епідеміологічну ситуацію на своїй території.

Держави-члени в принципі не повинні відмовляти у в’їзді особам, які подорожують з інших держав-членів. Ті держави-члени, які вважають за необхідне ввести обмеження, можуть зажадати від осіб, що в’їжджають з «Незеленов» зон, відправитися на карантин, здати тест по приїзду або перед поїздкою.

Держави-члени, які мають намір застосувати обмеження, повинні спочатку проінформувати іншу державу-член, якій торкнуться обмеження, а також інші країни ЄС і Єврокомісію. По можливості інформація повинна бути надана за 48 годин до початку дії обмежень.

Рекомендація Ради ЄС не є юридично зобов’язуючим документом.

Джерело: