Європейський Союз вважає результати минулих в Білорусі 9 серпня виборів сфальсифікованими. При цьому в ЄС хочуть запропонувати білоруським властям допомогу в діалозі з опозицією для врегулювання кризи в країні.
Як повідомляє ТАСС, про це йдеться в заяві Ради ЄС за підсумками неформального засідання, яке відбулося 14 серпня в форматі відеоконференції.
«Міністри знову заявили, що вибори не були ні вільними, ні справедливими. Євросоюз вважає результати виборів сфальсифікованими і тому не визнає їх в тому вигляді, в якому вони були представлені Центральною виборчою комісією Білорусії (ЦВК оголосила про перемогу Лукашенка – Ред.). Тому ЄС висуне білоруській владі пропозицію про підтримку ЄС в налагодженні і сприяння діалогу між політичними владою, опозицією і більш широким суспільством з метою врегулювання нинішньої кризи. Верховний представник і його служби негайно приступлять до роботи над цією пропозицією », – сказано в документі.
Міністри ЄС закликали білоруську владу «припинити непропорційне і неприйнятне насильство по відношенню до мирних демонстрантів».
«ЄС очікує, що влада негайно звільнять всіх незаконно затриманих осіб. У світлі шокуючих повідомлень про нелюдське поводження і умови утримання під вартою Євросоюз очікує ретельного і прозорого розслідування всіх передбачуваних зловживань з тим, щоб притягнути винних до відповідальності », – йдеться в заяві.
Також в ЄС підтвердили намір ввести санкції проти осіб, «відповідальних за насильство, репресії і фальсифікацію результатів виборів».
«Робота над додатковими списками в рамках існуючих санкцій щодо Білорусі почнеться негайно», – пояснили в заяві.
Крім того, міністри висловили вдячність журналістам за їх роботу в складних умовах і засудили напади на працівників ЗМІ та їх затримання.
Нарешті, глави МЗС домовилися повернутися до обговорення відносин між ЄС і Мінськом на майбутній неформальній зустрічі в кінці серпня в Берліні.
«Євросоюз розгляне питання про те, як посилити свою підтримку білоруського народу, в тому числі шляхом розширення взаємодії з громадянським суспільством і фінансової підтримки громадянського суспільства, додаткової підтримки незалежних засобів масової інформації та розширення можливостей для студентів та академічної діяльності», – уклав Рада ЄС.