Євросоюз на півроку продовжив економічні антиросійські санкції, введені через Україну

У понеділок Рада Європейського Союзу вирішила продовжити санкції щодо деяких секторів економіки Російської Федерації ще на шість місяців. Вони будуть діяти до 31 січня 2021 року.

Про це повідомляється на сайті Європейської Ради.

У прес-службі органу відзначили, що прийняте рішення послідувало за останньою оцінкою стану виконання Мінських угод, які повинні були бути виконані до 31 грудня 2015 року. Оцінка була дана 19 червня, під час відеоконференції лідерів Європейської Ради. З огляду на те, що повна реалізація Мінських угод ще не досягнута, лідери ЄС ухвалили продовжити економічні санкції проти Росії.

В ЄС нагадали, що ці обмежувальні заходи були спочатку введені в 2014 році з урахуванням «дестабілізуючих дій Росії проти України» і спрямовані на фінансовий, енергетичний і оборонний сектори економіки РФ, а також на сферу товарів подвійного призначення.

Санкції обмежують доступ до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС для деяких російських банків і компаній, а також забороняють форми фінансової допомоги та посередництва в відношенні російських фінансових інститутів. Також ними забороняються прямий або непрямий імпорт, експорт або передача військової техніки і товари подвійного призначення, які можуть використовуватися у військових цілях або військовими кінцевими користувачами в Росії.

Санкції ще більше обмежують доступ Росії до деяких чутливих технологій, які можуть бути застосовані в російському енергетичному секторі, наприклад, при видобуток і розвідці нафти.

Джерело: