Європейська бізнес-асоціація виступила проти підвищення мінімальної зарплати в Україні

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) виступила проти президентського законопроекту №3963, яким пропонується збільшити мінімальну зарплату в Україні з 4723 грн до 5000 грн з 1 вересня. На думку організації, реалізація даної ініціативи надасть додатковий податковий тиск на підприємців.

Про це в п’ятницю, 7 серпня, повідомляє прес-служба ЄБА.

«Асоціація наполягає на неприйнятності законопроекту 3963, якщо не буде знижена максимальна величина бази нарахування ЄСВ для недопущення зростання навантаження на сумлінних платників», – йдеться в повідомленні.

Представники організації стверджують, що разом з підвищенням мінімальної зарплати також зросте і фіскальний тиск на оплату праці, що спричинить за собою зростання «тіньових» зарплат.

«Немає сумнівів, що саме сумлінні платники відчують посилений тиск з боку держорганів, яке вони будуть здійснювати в спробі компенсувати неминучі податкові втрати, що виникли через зростання тіньового сектора», – додали в ЄБА.

Крім того, в організації зазначили, що влада ігнорувала заклики бізнесу обговорити дану ініціативу. Законопроект був внесений до Верховної Ради без будь-яких консультацій з підприємцями.

ЕБА выступила против повышения минимальной зарплаты с 1 сентября. Скриншот: ЕБА в Фейсбук

Нагадаємо, 6 серпня заступник голови Офісу президента Юлія Ковалів заявила, що український парламент може розглянути законопроект про підвищення «мінімалки» на позачерговому засіданні в серпні.

Джерело: