Янукович програв апеляцію у справі щодо держзради

Київський апеляційний суд відмовився скасовувати вирок Оболонського районного суду щодо ек-президента Віктора Януковича про 13 років ув’язнення за держзраду.

Джерело: адвокат Януковича Віталій Сердюк в Facebook

Пряма мова: «Вина Віктора Януковича не доведена, рішення суду виключно політичне. Воно буде оскаржене у Верховному суді в найкоротші терміни».

Деталі: На думку Сердюка, рішення Київського апеляційного суду показує, що «представники екс-президента Петра Порошенка досі впливають на судову систему і на рішення судів».

Захист Януковича продовжує наполягати на тому, що «Крим здали саме Петро Порошенко, Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов та інші особи, які прийшли до влади в результаті трагічних подій 2014 року».

Передісторія:

  • Четвертий обраний Віктор Янукович втік з України 21-22 лютого 2014 року, після розстрілів на Майдані, який виступав проти нього і проти відмови від курсу на євроінтеграцію. Він переховується в Росії, президента якої — Володимира Путіна — Янукович просив про військову підтримку.
  • 4 лютого 2015 року Верховна Рада законопроєктом позбавила Януковича звання президента.
  • У січні 2019 року Оболонський районний суд заочно визнав експрезидента Віктора Януковича винним у державній зраді і пособництві в агресивній війні і засудив його до 13 років тюрми. Вирок ще не набув чинності, оскільки оскаржується захистом Януковича.
  • Янукович назвав вирок незаконним і заперечує свою провину.
Українська правда

Джерело: