«Якщо буде попит». У ПЦУ дозволили своїм священикам йти на місцеві вибори

Священний синод Православної церкви України, який пройшов у п’ятницю, 21 серпня, дозволив священнослужителям балотуватися в органи місцевого самоврядування. Разом з тим, священиків закликали утриматися від цього.

Про це повідомляє прес-служба ПЦУ.

«З огляду на попередній, в цілому, позитивний досвід участі архієреїв і духовенства в роботі місцевих рад (сільських, селищних, міських, районних і обласних) благословити по канонічної ікономію і надалі архієреям і духовенству, де це доречно, балотуватися до місцевих рад і брати участь в їх роботі в якості депутатів », – йдеться в повідомленні.

У той же час священиків закликали утриматися від висунення своєї кандидатури в депутати, якщо на це немає відповідного попиту в територіальній громаді. Більш того, перед висуненням необхідно буде отримати спеціальний письмовий благословення.

«Архієреям – від Предстоятеля, Митрополита Київського і всієї України; священики і диякони – від свого єпархіального архієрея. Без отримання благословення, висування забороняється », – йдеться в тексті повідомлення.

При цьому використовувати храм і його територію для проведення передвиборної агітації. Порушення цієї норми тягне за собою канонічні покарання.

Джерело: