«Я попереджав: майдану не буде». Лукашенко пригрозив протестуючим «адекватною відповіддю»

Глава Білорусі Олександр Лукашенко відповідь на неправомірні дії протестуючих буде адекватним, а розвалити країну він не дозволить.

Про це глава держави заявив в понеділок, відповідаючи на питання журналістів, передає «БЕЛТА».

«Те, про що я говорив, це все підтверджується. Якщо хтось не вірив, то він зараз в це повірив. Тобто нам намагаються цю заварушку підкинути. Я попереджав: майдану не буде, як би комусь цього не хотілося. Тому треба втихомиритись, заспокоїтися, – зазначив білоруський лідер. – А батькам втретє кажу подивитися, де їх чадо, щоб не було потім боляче. Щоб не ахали, що не охали. Поранено десь близько 25 хлопців з ОМОНу. Є переломи рук, ніг. Спеціально, цілеспрямовано били по цим хлопцям. Вони відповіли. Чого тепер ридати і плакати? Тому відповідь буде адекватна. Країну розірвати ми не дозволимо ».

Олександр Лукашенко розповів, що, збираючи по крихтах інформацію напередодні, вже було видно, що може бути. «Звичайно, це не те, що хотілося (організаторам акцій. – Ред.). Хотілося, як я говорив, розпалити пожежу в центрі Мінська, хапати головешки і розкидати по всьому Мінську. Звичайно, це у них не вийшло. Десь, може, і ми допустили якісь помилки, десь були промахи. Я теж чесно зізнавався, що ми ще не все знаємо, чого вони хочуть », – поділився глава держави.

Також глава Білорусі розповів про те, що йому доповіли вранці. «По одному розмови ми бачимо ляльководів. Одна з ліній цих ляльководів – Чехія. Сьогодні вже з Чехії управляють нашим об’єднаним штабом, де, вибачте мене, сидять ці овечки, нічого не розуміючи, що від них хочуть. Я доручив видати цю інформацію в ЗМІ, щоб побачили, чого вони хочуть. Вони продовжують насідати, продовжують вимагати: виводите людей на вулицю і ведіть переговори з владою про добровільну здачу влади », – заявив Олександр Лукашенко.

«Тобто Лукашенко, який перебуває на чолі вертикалі влади, на чолі держави добровільно при 80% голосів повинен передати їм владу. Це звідти (з-за кордону. – Ред.) Йдуть команди. Треба віддати належне місцевим нашим – вони вкрай обурені і кажуть: так це неможливо, в Білорусі не та ситуація, щоб вести переговори, – розповів Президент. – Загалом, намагаються керувати процесом з-за кордону. Я про Польщу не кажу. Там вже все осіли і теж починають смикати за ниточки. Я не кажу про Україну (звідти їхали). Це, впевнений, не державна політика, але там вистачає цих майданутих, про які я говорив. В тому числі, на жаль, з Росії певний приплив людей ».

Крім того, Лукашенко зазначив, що нібито приїжджі не лізуть самі на багнети. «Вони на багнети пацанів кинули. Ви ж бачили, хто сьогодні вночі там бродив і намагався провокувати міліцію. І не просто провокувати. Ви помітили – вони вже штурмом намагалися взяти чи то РВВС, то чи УВС. Вони в Новогрудку і Кореличах, по-моєму (ця інформація підтверджується), штурмом хотіли взяти органи влади », – навів факти білоруський лідер.

Також, за його словами, сьогодні 200-300 чоловік були кинуті організаторами акцій на самий південь Білорусі, де в одному з міст був оточений райвиконком. «Довелося прикордонникам втрутитися – там прикордонний загін базується. Тобто в окремих точках, де зібрали людей, вони намагалися захопити органи влади », – сказав глава держави.

Він підкреслив, що певні люди, перебуваючи за кордоном, ляльководів, отримуючи за це великі гроші, а пацанам – учасники несанкціонованих акцій – цього не розуміє. «Але якщо в 200 м від Палацу Незалежності збирають натовп, і по телефону ми чуємо: нам треба тисяч 100, щоб йти на штурм Палацу Незалежності … Яка реакція буде правоохоронних органів? Це добре, що ОМОНівці замкнули. Якби вони дійшли до Палацу Незалежності, там вже інший розклад, там Служба безпеки працює, антитерор. І це б мало не здалося. Тому треба сказати спасибі цим хлопцям – ОМОНівцям – вони їх вберегли від критичного кроку. Ситуація була катастрофічною, але дуже небезпечною для людей, яких штовхнули на вулиці », – підсумував Олександр Лукашенко.

Нагадаємо, раніше білоруська влада повідомили, що під час протестів в Білорусі, які почалися після виборів президента, постраждали 39 силовиків і більше 50 цивільних осіб. Всього ж було затримано близько 3 000 чоловік.

Джерело: