Вступники з окупованих територій зможуть вступати в усі виші України без ЗНО

Відтепер вступники з окупованих територій, зокрема, з Донецької та Луганської областей, зможуть вступати в будь-який виш України за вступними іспитами без ЗНО в межах установлених квот.

Такі зміни до Закону України «Про вищу освіту» Верховна Рада ухвалила 3 липня.

«За» проголосувало 310 народних депутатів.

До цього часу вступ за квотою був передбачено лише для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, до деяких закладів вищої освіти.

«Значна частина випускників з окупованих територій не зможе взяти участь в ЗНО і вступити до українських університетів. Однак ми маємо дати можливість для вступу для цієї категорії осіб.

Законопроєктом запроваджується можливість вступу за вступними іспитами в межах установлених квот для вступників місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та територія населених пунктів на лінії зіткнення до усіх закладів вищої освіти. 

У кожному виші діятимуть квоти, і абітурієнти, які втсупають на навчання з непідконтрольної території, конкуруватимуть в межах цієї квоти», — пояснив зміни голова Комітету з питань науки, освіти та інновацій Верховної Ради Сергій Бабак. 

Джерело: