Восени коронавірусом захворіють ті, хто ховався вдома на карантині – інфекціоніст

Директор Науково-дослідного інституту мікробіології та епідеміології імені Пастера Арег Тотолян впевнений, що друга хвиля коронавірусу цієї осені неминуча і захворіють, на його думку, ті, хто дотримувався самоізоляцію під час першої хвилі.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Ми повинні бути морально готові до того, що хвороба восени може протікати важче. Чи не тому, що вірус змінився, а через те, що ті, хто тривалий час сидів удома і не мав контактів, не перехворів, але і не отримав пасивної імунізації. Рано чи пізно ці люди вийдуть зі свого «бункера» і не виключено, що перехворіють. Таких випадків може бути чимало », – заявив він.

За його словами, другу хвилю буде непросто відрізнити від звичайного росту захворюваності, який останнім часом відбувається хвилями.

«Якщо розуміти картину, яка була в квітні-червні, перш за все, в Москві, то, я вважаю, її не повинно бути, оскільки колективний імунітет формується, і ми це спостерігаємо в 20 з гаком регіонах. Хто повинен перехворіти, той перехворіє. Епідемія триватиме, поки суспільство в цілому не придбає колективний імунітет, як мінімум, на рівні 60-70%. Поки існує тільки два способи придбання імунітету – або перехворіти, або вакцинуватися », – сказав Тотолян.

Джерело: